خانه  |   پست الکترونيک   |   آرشيو

رويداد شهر

 

 

 رويداد شهر جايي است براي اطلاع از اخبار،فعاليت ها و برنامه هاي داخلي شهرستان گراش

 

 

         تصادف در جاده گراش - لار، سه كشته برجاي گذاشت

   

بنا به گزارش پايگاه امداد جاده اي هلال احمر شهرستان گراش، بر اثر تصادف در جاده گراش – لار، سه نفر از همشهريان كشته شدند.

این تصادف بین ساعات 11 الی12 ظهر، بین دو دستگاه خودروی پیکان و مورانو به وقوع پیوست.+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و نهم دی ۱۳۸۹ ساعت 14:10  توسط احمدرضا خودكامه  | 

         کمیته پیشگیری از اعتیاد در اداره آموزش و پرورش شهرستان گراش تشکیل جلسه داد.

   

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش گراش، در این جلسه ابراهیم مهروری رییس اداره آموزش وپرورش با بیان اینکه اعتیاد کانون خانواده و جامعه را تهدید می کند بر انجام کار منسجم در زمینه پیشگیری از اعتیاد تأکید کرد.

 در این جلسه بر انجام کارهای فرهنگی در بحث پیشگیری از اعتیاد به عنوان بهترین راه حل تأکید شد. همچنین ایجاد و گسترش مکانهای تفریحی ورزشی و ترغیب به ورزش، نظارت بیشتر بر دانش آموزان در مدارس و برگزاری جلسات مستمر و آگاهی بخش در مدارس و دانشگاهها و تهیه بسته های فرهنگی و اعلام عواقب و خطرات مصرف مواد مخدر در این بسته ها، برگزاری جلسات در روستاها برای جلو گیری از مهاجرت به شهرها که این مورد از عوامل گرایش به اعتیاد عنوان شد.نهادینه شدن آموزش و پیشگیری در جامعه و خانواده ها، هماهنگی بیشتر بین بخشی، افزایش محیط های مهارت آموزی و ارایه مشاوره رایگان، برگزاری جلسات هم اندیشی به جای سخنرانی های یک طرفه، تقویت و ترویج مسایل دینی، انجام کارهای فرهنگی همچون پخش فیلم و برشور و ... در گلوگاههای فرهنگی همچون اتوبوس های بین شهری، تاکسی ها، آرایشگاههای زنانه و مردانه، مجالسی که خانم ها حضوری پررنگ تر دارند و ...، استفاده از افراد متخصص در جلسات، برگزاری نمایشگاه دایمی در مورد اعتیاد به ويژه در مناطق پر خطر که تردد و تجمع معتادان بیشتر است، سختگیری بیشتر در مورد قاچاقچیان مواد مخدر، انجام آموزش از سنین پایه و مهد کودک، حمایت بيشتر از مراکز مجاز ترک و درمان اعتیاد، در اختیار گذاشتن سالن ها و وسایل ورزشی رایگان جهت جذب جوانان و نوجوانان به ورزش در راستای جلوگیری از گرایش آنها به مواد مخدر از دیگر مباحث جلسه کمیته پیشگیری از اعتیاد شهرستان گراش بود.+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم دی ۱۳۸۹ ساعت 21:32  توسط حجت عابدي  | 

         بخشدار مرکزی گراش: خدمت به مردم باید به فرهنگ ایثار و فداکاری تبدیل شود.

   

قاسم فرسوده افزود: در راستای سیاست دولت در خصوص سرکشی از مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده هر دو  هفته یک بار در روزهای یکشنبه با حضور فرماندار و مسئولین دستگاه های اجرایی شهرستان  از مناطق روستایی بخش مرکزی بازدید بعمل می آید.

 فرسوده خاطر نشان ساخت: برای مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هیچ عبادتی بالاتر از خدمت صادقانه به مردم نیست و مسئولین و مدیران وظیفه خود را خدمت رسانی به مردم فهیم و انقلابی می دانند.

وی همراهي مسئولین با مردم تا مرحله رفع قطعي مشكلات را یکی از شاخصه های کار جهادی عنوان کرد و افزود: امروز کار جهادی این است که مدیران بدون منت تا مرحله حل مشکلات در کنار مردم باشند و ضمن تعامل هر چه بیشتر،  مشکلات مردم را مشکل خود بدانند.

وی شهدا را خط مقدم خدمت رسانی به مردم عنوان کرد و گفت: شهدا خط مقدم خدمت رسانی به مردم با پیروی از امام راحل(ره) هستند و امروز ما به برکت همین خون پاک شهدا است که در سایه ای اسایش و رفا به سر می بریم پس شایسته نیست که امروز خدمت رسانی به مردم در اولویت های بعدی مدیران و مسئولین قرار بگیرد.

وی با اشاره به فتنه بعد از انتخابات سال 88 افزود: ايجاد فتنه سال گذشته در كشور نه تنها راه به جايي نبرد بلكه باعث سرنگونی و خاری روز افزون فتنه گران شد.

وی اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری و پیروی از خون شهدا در خدمت رسانی به مردم را تاثیر گذار عنوان کرد و افزود: مدیران باید همواره در خدمت مردم و گره گشای مشکلات آنان باشند .+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم دی ۱۳۸۹ ساعت 12:54  توسط حجت عابدي  | 

         اعضای کمیته استعداد یابی ورزش گراش معرفی شدند .

   

در جلسه اعضای هیات های ورزشی با حضور اکبری رئیس تربیت بدنی گراش اعضای کمیته استعداد یابی این شهرستان معرفی شدند

میرزا اکبری رئیس اداره تربیت بدنی شهرستان گراش در این جلسه اظهار داشت: حضور موفق ورزشکاران در میادین و عرصه رقابتها و اخذ مدالهاي رنگارنگ در پيكارها و آشنايي بيشتر مربيان با دانش روز ورزش ضرورت برنامه‌ريزي و استعداديابي و بهرگيري از دانش متخصصين ورزش و شناسايي استعدادها و هدايت آنان وظيفه‌اي بس خطير است كه كميته‌هاي استعدايابي هيأت‌هاي ورزشي بايستي بدان اهتمام ورزند.

وی افزود: در راستاي تحقق اين باور تربيت‌بدني شهرستان طي دو مرحله نشست مشترك با روساي هيئت‌هاي ورزشي و كارشناسان ورزش آموزش و پرورش اقدام به تشكيل كميته استعداديابي ورزش گراش نمود .

گفتنی است در پایان این جلسه آقايان: محمدعلي چترآذر- مرتضي موغلي- عباس خواستار- عبدالهادي موغلي- عليرضا دانشور- اسماعيل صادقي و خانم‌ها: زهره فتحي- فهيمه غفوري- نسترن دهقان خليلي- نرجس بازگير- رباب پالايش به عنوان اعضاي كميته استعداديابي ورزش گراش معرفی شدند .+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۹ ساعت 12:29  توسط احمدرضا خودكامه  | 

         حسنی نماینده لارستان،خنج و گراش:با احداث محور جدید چک چک فاصله خنج به لار 35 کیلومتر کوتاه تر می شود

   

علی اصغر حسنی نماینده مردم لار،خنج و گراش و نایب رئیس مجمع نمایندگان فارس در مجلس (عابدی)

علی اصغر حسنی نماینده شهرستان های لارستان خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث محور جدید در مسیر چک چک که قرار است با اعتبارات طرح ملی ساخته شود در برنامه وزارت راه و ترابری  قرار گرفته که در آینده نزدیک عملیات ساخت آن آغاز می شود .

حسنی تصریح کرد: با احداث این محور گردنه صعب العبور وراء بطور کلی از مسیر خارج شده و با احداث یک محور مستقیم و هموار فاصله شهرستا های گراش و لار به مرکز شهرستان خنج تا 35 کیلو متر کوتاه تر می شود .
نایب رئیس مجمع نمایندگان استان فارس افزود: امتداد محور جدید از طریق شهر خنج به بزرگراه فیروز آباد جم که در حال حاضر بصورت یک جاده روستائی است ختم خواهد شد و جاده خنج و کورده جم به صورت جاده اصلی در خواهد آمد و مرکز لارستان از طریق یک جاده شرقی غربی به منطقه عسلویه متصل می شود.
وی خاطر نشان ساخت: به منظور ارتباط نزدیکتر لار به لامرد عملیات ساخت یک تونل در مسیر ارد به بیرم به زودی آغاز خواهد شد و با احداث جاده اصلی در این مسیر فاصله لار به لامرد و عسلویه کوتاه تر می شود و شهرستان های جنوبی استان فارس از دو مسیر به منطقه عسلویه و پارس جنوبی متصل خواهند شد .
وی افزود: احداث بزرگراه حیاتی از خنج به لامرد که عملیات ساخت تونل در مسیر خنج به لامرد آغاز شده علاوه بر کوتاه شدن فاصله خنج تا لامرد از 135 کیلومتر به 75 کیلومتر تحولی عظیم در این شهرستان بوجود خواهد آمد.
این نماینده مجلس با اشاره به آغاز عملیات ساخت راه آهن شیراز – جهرم- لار – بندر عباس در آینده نزدیک اظهار داشت: این راه آهن که شیراز را به بندر عباس از طریق لار و جهرم وصل می کند یک خط آهن نیز از لار – گراش به خنج احداث می شود که خط ریلی لار بندر عباس به خط ریلی فیروز آباد جم عسلویه بصورت شرقی و غربی متصل می کند .+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم دی ۱۳۸۹ ساعت 12:13  توسط حجت عابدي  | 

         یادداشت: حجت عابدی::: نقش و کارکرد روابط عمومی ها و تاثیر آن در جامعه

   

در جامعه کنونی که سرعت تحولات و تغییرات درعرصه های اطلاع رسانی در جهان بسیار بالا است اطلاع رسانی دقیق و شفاف از هر عصر دیگری از زمان مهمترین خواسته مردم است و یکی از نیاز های جامعه ما در بحث اطلاع رسانی شفافیت است نقش و تبحر روابط عمومي به عنوان مدیريت ارتباط بین مردم و مسئول در اداره ونشست‌هاي خبري و اطلاع رساني مي‌تواند در انتشار درست و مؤثر اخبار در سطح جامعه اثر به سزايي داشته باشد.

روابط عمومی های باید از فرصت‌ها و ظرفيت‌هاي موجود استفاده کنند و در امر اطلاع رسانی با استفاده از ارزشها، هنجارها و قوانین حاکم بر جامعه با مسائلی چون تبعیض، بی‌عدالتی، تضیع حقوق دیگران از طریق اطلاع رسانی دقیق و شفاف مبارزه کنند .

مدیران روابط عمومی ها باید با اقدامات سازنده، اصولی و قوی خود در دستگاه ها و سازمان ها به شیوه ای عمل کنند که شناخت مردم را از فعالیت دستگاه ها افزایش دهند که با نهادینه شدن آن زمینه برای برقراری ارتباط سازنده بین دولت و ملت با یکدیگر را فراهم کنند.

مدیران روابط عمومی نه تنها باید گزارش و عملکرد مقام ارشد از دستگاه به مردم گزارش کنند بلکه باید پلی ارتباطی بین مردم و مسئول باشند تا نقاط ضعف و قوت شناخته شود یعنی باید زبان دولت باشند و یاور مردم .

آنچه که امروز جامعه ما نیازمند آن است توانایی مدیران روابط عمومی و شاخت از علم روز اطلاع رسانی  است که اخلاق حرفه‌ای روابط عمومی ها را در رسانه‌های گروهی تقویت می کند و مانع از آن می شود که مردم از اخبار بیگانه تاثیر بگیرند .

در جامعه کنونی اگر مدیران روابط عمومی ها ضعیف عمل کنند و اخبار را به موقع و شفاف به مردم اطلاع رسانی نکنند باعث می شوند مردم به اشتباه از اخبار و صدای بیگانه اطلاعات کسب کنند و این امر در تحولات رشد و توسعه جامعه تاثیرات بسیار منفی خواهد داشت .

نقش و اساس کار کرد روابط عمومی ها و تاثیر آن در جامعه بسیار مورد اهمیت است و مدیران و مسئولین نباید از این امر غافل شوند مدیران باید از روابط عمومی ها به عنوان یک ید کمکی و مورد اعتماد خود استفاده کنند و در تقویت حرفه و اخلاق آنان کمک های شایسه ای داشته باشند زیرا این روابط عمومی ها هستند که در جامعه اعتماد مردم نسبت به مسئولین را بالا می برند و در رشد و توسعه جامعه می توانند سهم به سزایی داشته باشند .

برای ساختن تمدن بزرگ نیاز به اطلاع رسانی شفاف و سالم است و این اطلاع رسانی شفاف و سالم می تواند از زبان روابط عمومی ها مورد اعتماد مردم قرار بگیرد و مردم را برای ساختن یک تمدن بزرگ بسیج کند .

جایگاه فعلی روابط عمومی ها نیازمند سازماندهی جدید است زیرا تشریفات در یک مراسم خاص جایگاه اصلی و اختصاصی روابط عمومی ها را گرفته است و دیدگاه روابط عمومی ها را از رسالت خویش دور کرده است .

در شهر های دور افتاده از پایتخت و مراکز استان، فعالیت و عملکرد نهاد روابط عمومی در ادارات و ارگان های دولتی آن شهر درکمک و ارتباط مستقیم با نشریات داخلی می تواند کمک شایسته ای به شناخت آن مردم نسبت به جامعه و سیاست های روز به آن شهر دور افتاده باشد .

همکاری روابط عمومی ها با نشریات داخلی و محلی میز کاری درست می کند تا مباحث و نقاط ضعف با مشارکت عمومی مردم به بحث و تبادل نظر تبدیل شود و این مشارکت مردم باعث می شود در جریان اسیب شناسی مردم خود را در رفع مشکلات سهیم بدانند این است که پیوند ناگسستنی بین جامعه ،کار و مردم به وجود می آورد و در روند فعالیت جامعه و مشارکت مردم در رفع مشکلات کلیدی را به دست روابط عمومی ها می دهد .

حجت عابدی

یادداشتی از حجت عابدی+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم دی ۱۳۸۹ ساعت 12:0  توسط احمدرضا خودكامه  | 

         مصاحبه رویداد با رازقی رئیس اداره گاز شهرستان گراش

   

رازقی رئیس اداره گاز شهرستان گراش در مصاحبه با رویداد در خصوص فعالیت های انجام شده این اداره گفت:

تا کنون 132.600متر لوله گذاری و تعداد 1984 علمک گاز در این شهرستان نصب شده است.

رازقی در ادامه گفت: تعداد 862 کنتور گاز تا کنون در نقاط مختلف این شهر فعال میباشد.

وی از نصب 2300 علمک جدید در ماه های آینده خبر داد و افزود:

با توجه به هزینه های انجام شده در شهرستان، انشاءالله تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده، کل مناطق گازرسانی شده در شهرستان گراش، دارای انشعاب علمک خواهند شد.

رازقی در پایان گفت: با توجه به اینکه مردم گراش به تازگی صاحب انشعاب گاز شده اند و ممکن است حادثه یا اتفاقی در هنگام استفاده از گاز رخ دهد، خواهشمندیم با شماره تلفن 194 اتفاقات گاز، تماس بگیرند.+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم دی ۱۳۸۹ ساعت 17:55  توسط احمدرضا خودكامه  | 

         جلسه گردان 128 عاشورا برگزار شد+ توديع معارفه جناب سرهنگ اماني وجناب سروان صميمي

   

 به منظور اجراي رزمايش سالانه گردان 128 عاشـوراي گـراش، جلسه اي با حضـورجناب سرهنگ فرزانه  فرمانده ناحيه مقاومت بسيج شهرستان گراش، فرماندهان و اعضاي شوراي پايگاه هاي مقاومت و اركان اصلي گردان در محل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي شهرستان گراش(حوزه مقاومت شهيد بهادري) برگزار گرديد.

همچنين در اين جلسه از زحمات و تلاش هاي چهار ساله جناب سرهنگ اماني در پست فرماندهي حوزه مقاومت شهيد بهادري تقدير و فرماندهي حوزه مقاومت شهيد بهادري به جناب سروان صميمي واگذار شد.

مراسم تقدير از جناب سرهنگ اماني

جناب سروان صميمي فرمانده حوزه مقاومت شهيد بهادري گراش+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم دی ۱۳۸۹ ساعت 13:10  توسط احمدرضا خودكامه  | 

         زمين لرزه اي به بزرگي 4.1 ريشتر گراش را لرزاند

   

به گزارش مركز لرزه نگاري موسسه ژئوفيزيک، دانشگاه تهران، روز يكشنبه 19 دي ماه ساعت  16:43:4 عصر، زلزله اي به بزرگي 4.1 ريشتر گراش را لرزاند.

خوشبختانه اين زلزه هيچگونه خساراتي نداشته است.

منبع: مركز لرزه نگاري دانشگاه تهران+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم دی ۱۳۸۹ ساعت 17:29  توسط احمدرضا خودكامه  | 

         عيادت مسئول نهاد نماينده ولي فقيه در دانشكده علوم پزشكي از بيماران بيمارستان

   

حجة الاسلام ديمي مدير حوزه علميه گراش و مسئول نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشكده علوم پزشكي امام جعفر صادق(ع)، همزمان با شب ولادت امام محمد باقر(ع) از بيماران بستري شده در بيمارستان اميرالمومنين علي(ع) گراش عيادت كرد.
+ نوشته شده در  شنبه هجدهم دی ۱۳۸۹ ساعت 3:52  توسط احمدرضا خودكامه  | 

         حضور سركار خانم وحيددستجردي، وزير محترم بهداشت در گراش

   

دكتر مرضيه وحيد دستجردي روز پنجشنبه به فارس سفر كرد.

دكتر وحيد دستجردي در ادامه سفر خود به فارس، ضمن حضور در گراش و بازديد از بيمارستان و دانشگاه علوم پزشكي اين شهرستان، بخش آنژيو گرافي و)NICUنوزادان) و بخش قلب بيمارستان اميرالمومنين(ع) و همچنين ساختمان آموزشي دانشكده علوم پزشكي امام جعفر صادق(ع) شهرستان گراش را افتتاح نمود.

دكتر وحيد دستجردي در خصوص عمل قلب انجام شده در گراش گفت: تا كنون دو عمل در اين بيمارستان انجام شده است و گروه بسيار خوبي هستند هم جراح قلب هم بيهوشي قلب، همه دست به دست هم دادند و كمك كردن و انشاءالله اميدواريم كه اين كار توسعه پيدا كند و تعداد بيشتري اعمال جراحي انجام بشود و خوشبختانه چيزي كه ما در اين بيمارستان شاهد بوديم، اين بود كه از مناطق مختلف آمدند و فقط اهالي گراش نبودند حتي از لرستان هم آمدند اينجا و عمل جراحي شدند و اين واقعا جاي تشكر و تقدير دارد از همه دوستاني كه اين كار بزرگ را انجام دادند.

وي در جواب خبرنگار صدا و سيما در خصوص اينكه گراش امكانات بسيار خوبي دارد. براي توسعه تجهيزات اين مراكز درماني چه برنامه اي داريد، گفت:

+اينجا بيشتر مشكل نيروي انساني دارد كه در اين زمينه انشاءالله بايد به اينجا كمك بشود. اين بيمارستان بسيار بيمارستان خوبي است. متخصصين و پيراپزشكان بسيار خوبي دارد و با اين دانشكده علوم پزشكي"امام جعفر صادق(ع)" كه به گراش اختصاص داده شده، بسياري از پزشكان و اعضايي كه در اين بيمارستان كار مي كنند ميتوانند به عنوان عضو هيئت علمي استخدام بشوند كه حتما در شكوفايي بهداشت و درمان اين منطقه كمك مي كند.

+آيا قول مساعد براي اعزام پزشك ميدهيد؟

ما مرتبا پزشك متخصص به استان اعزام ميكنِم و استان هم براساس اولويت ها توزيع ميكنند. حتما هر بيمارستاني كه خدمات بيشتري ارائه كند، از طرف استان هم حمايت بيشتري خواهد شد. 

دكتر وحيددستجردي پس از صرف ناهار در گراش، به ادامه سفر خود پرداختند.


افتتاح ساختمان آموزشي دانشكده علوم پزشكي گراش


بازديد از آزمايشگاه دانشكده علوم پزشكي گراش


بازديد از اتاق عمل بيمارستان اميرالمومنين(ع)


بازديد از بخش NICU


عيادت از بيماران بيمارستان


حضور فرماندار خنج (و جناب آقاي رضايي، نماينده جهرم) در گراش


+ نوشته شده در  جمعه هفدهم دی ۱۳۸۹ ساعت 23:17  توسط احمدرضا خودكامه  | 

         مانور زلزله در حوزه علميه باقرالعلوم(ع) گراش برگزار شد.

   

به منظور آشنايي طلاب و روحانيون با اقدامات اوليه در مواقع زلزله، مانور زلزله با همكاري هلال احمر شهرستان گراش، در محل حوزه علميه باقرالعلوم(ع) گراش برگزار شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم دی ۱۳۸۹ ساعت 1:12  توسط احمدرضا خودكامه  | 

         شب شعر حماسه و ولايت برگزار شد

   

به مناسبت نهم دي ماه سالرروز حماسه بزرگ ملت ايران، شب شعر حماسه و ولايت به همت انجمن اسلامي دانشجويان دانشكده علوم پزشكي شهرستان گراش، با حضور مسئولين شهرستان، طلاب حوزه علميه باقرالعلوم(ع) و دانشجويان دانشكده علوم پزشكي امام جعفرصادق(ع)گراش در محل سالن آمفي تئاتر اين دانشگاه برگزار شد.

با تشكر از جناب آقاي يعقوب وفايي فرد جهت تهيه و ارسال گزارش+ نوشته شده در  سه شنبه چهاردهم دی ۱۳۸۹ ساعت 15:41  توسط احمدرضا خودكامه  | 

         موفقيت جوانان گراشي در جشنواره كانون هاي مساجد فارس

   

به گزارش روابط عمومي كانون فرهنگي شهيد غلامي گراش، همزمان با سراسر كشور، مرحله استاني جشنواره قرآني"مُد ها متان" با حضور اعضاي كانون هاي مساجد فارس، در مجتمع فرهنگي هنري حضرت زهرا(س) شيراز برگزار شد.

اين جشنواره قرآني جمعه دهم دي ماه، به همت دبيرخانه كانون هاي فرهنگي هنري مساجد استان فارس و در راستاي برگزاري ششمين جشنواره بزرگ جوانان مساجد كشور، در رشته هاي قرائت، ترتيل، اذان، ابتهال، حفظ، مفاهيم و نهج البلاغه برگزار شد كه سه نفر از اعضاي كانون فرهنگي شهيد حسينعلي غلامي مسجد امام حسن عسكري(ع) گراش در اين جشنواره حضور داشتند.

در پايان اين جشنواره آقاي مجتبي فردفاني در رشته حفظ  5 جزء نفر اول، آقاي مجتبي خاكي نهاد در رشته حفظ 15 جزء نفر دوم و محمد فخري در رشته ترتيل خواني مقام سوم را كسب كرد.

يادآور ميشود، آقاي مجتبي فردفاني جهت حضور در مرحله كشوري، بهمن ماه امسال، به استان هرمزگان اعزام خواهد شد.

با تشكر از كانون فرهنگي شهيد حسينعلي غلامي جهت ارسال گزارش+ نوشته شده در  سه شنبه چهاردهم دی ۱۳۸۹ ساعت 0:0  توسط احمدرضا خودكامه  | 

         حسنی: ایمن‌سازی بافت‌های مسکونی جدی‌گرفته نمی‌شود.

   

علی اصغر حسنی نماینده مردم شهرستان های گراش، خنج و لارستان در این باره اظهار داشت: با وجود اینکه ایمن‌سازی از مصوبات سفر هیأت دولت به استان فارس بوده، اما توجه خاصی به این موضوع نشده است.
نایب رئیس مجمع نمایندگان استان فارس تصریح کرد: یکی از مشکلات ما در استان فارس وجود بافت‌های فرسوده فراوانی است که متأسفانه اقدامی هم برای احیاء یا مقاوم‌سازی آنها صورت نمی‌گیرد.
وی با اشاره به وقوع زلزله‌های متعدد در استان افزود: ما به طور متوسط در هر سال شاهد چند زلزله در استان هستیم که این امر ضرورت توجه جدی‌تر به ایمن‌سازی را نشان می‌دهد. نقطه قوت استان در حوادث غیرمترقبه، جمعیت هلال احمر فارس مي باشد كه از امکانات و نیروهای آموزش دیده خوبي برخوردار است است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به فعالیت مسکن مهر اظهار داشت: طرح مسکن مهر بسیار موفق بوده و اجرای دقیق و سریع آن می‌تواند خطرات ناشی از بافت‌های فرسوده را به حداقل برساند، زیرا بخش قابل توجهی از ساکنان در خانه‌های فرسوده می‌توانند از طریق این طرح صاحب خانه شوند.+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم دی ۱۳۸۹ ساعت 15:48  توسط حجت عابدي  | 

         مدیر حوزه باقرالعلوم(ع) گراش: گرامیداشت 9 دی موجب نا امیدی فتنه گران شد

   

حجة الاسلام والمسلمين دیمی مدیر حوزه علمیه باقرالعلوم (ع) گراش به مناسبت گرامیداشت سالروز9 دي ماه گفت: 9 دی ماه سالروز همبستگي ملي، وحدت آحاد ملت و حمايت از رهبري و ولايت و یادآور حماسه ماندگار و با شکوه مردم بصیر و انقلابی ایران اسلامی در دفاع از ارزش ها و آرمان های امام راحل(ره) و رهبری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است .
وی حضور میلیونی مردم مسلمان در تظاهرات 9 دی سال گذشته، در واکنش به حرمت شکنی عاشورا، حماسه ای بی نظیر در طول سه دهه تاریخ انقلاب دانست و افزود: ملت قهرمان ايران اسلامي در 9 دي سال گذشته با هوشياري و ولايتمداري در مقابل فتنه‌گران و حاميان آنها خوش درخشيدند و برگ زرين ديگري بر افتخارات خود و نظام افزودند.
دیمی تصریح کرد: حماسه غرور آفرین و با بصریت مردم آگاه و قدر شناس ایران اسلامی در تجمع عظیم عاشورایی 9 دي باعث رسوا شدن فتنه گران و فتنه انگيزان در كشور شد .
وی روشنگری حماسه 9 دی ماه و حضور میلیونی اقشار مختلف مردم همیشه در صحنه توسط طلاب و روحانيان حوزه علميه اظهار داشت: ما در سال همت مضاعف و کار مضاعف با روشنگری از این صحنه عظیم و با شکوه باید شاهد همدلی و همکاری بین مسئولین در جهت رفع مشکلات مردم باشیم .+ نوشته شده در  شنبه یازدهم دی ۱۳۸۹ ساعت 16:13  توسط حجت عابدي  | 

         روز گذشته مسمويت با گاز كربنيك، 4 نفر را راهي بيمارستان كرد

   

به گزارش اورژانس 115  شهرستان گراش، ديروز با اقدام به موقع تكنسينهاي اورژانس115 گراش، يك خانواده را كه  دچار گاز گرفتگي شده بودند مداوا و به بيمارستان اميرالمومنين گراش انتقال دادند.

خليلي مسئول اورژانس گراش گفت: احتراق ناقص دلیل اصلی تولید منواکسید کربن است.  یکی از راههای تولید آن در منازل، احتراق ناقص سیستم های گرمایشی(بخاری – آبگرمکن) و پخت و پز است.

بنابراین برای تأمین ایمنی و جلوگیری از خفگی در برابر منواکسید کربن چه باید کرد؟

1- بررسی شعله وسایل گرمایشی: همیشه باید آبی رنگ باشد 2- بررسی دودکش 3- لمس کردن دودکش: ساده ترین راه آزمایش هر دودکش دست زدن و لمس آن است که باید داغ باشد 4- استفاده از شمع و یا شعله کبریت: با قرار دادن کبریت روشن در ابتدائ دریچه بایستی شعله به سمت داخل دودکش کشیده شود 5- استفاده از چراغ قوه: جهت بازدید مسیر دودکش 6- استفاده از وزنه و طناب: با محکم بستن وزنه به یک طناب و عبور دادن آن از پشت بام به دریچه دودکش 7- وضعیت تهویه و جریان هوای محیط : مطمئن شوید که وضعیت تهویه محیط به خوبی انجام می شود.+ نوشته شده در  شنبه یازدهم دی ۱۳۸۹ ساعت 9:53  توسط حجت عابدي  | 

         تيم فوتبال زرين دشت از تيم هلال احمر گراش شكست خورد

   

در هفته دوم دور برگشت مسابقات ليگ دسته يك استان، تيم فوتبال پيروزي هلال احمر گراش ميزبان تيم فوتبال زرين دشت در ورزشگاه شهدا گراش بود.

در اين دوره از مسابقات تيم زرين دشت، 6 بر 1 از حريف خود شكست خورد.+ نوشته شده در  جمعه دهم دی ۱۳۸۹ ساعت 17:31  توسط حجت عابدي  | 

         راهپيمايي مردم گراش به پاس گراميداشت نهم دي

   

مردم شهرستان گراش به پاس گراميداشت نهم دي ماه 88 سالروز جمع شدن بساط فتنه گران، روز جمعه پس از اقامه نماز جمعه به راهپيمايي پرداختند و شعار هايي همچون "ما با ولايت زنده ايم تا زنده ايم رزمنده ايم" و "خامنه اي رهبر است وارث پيغمبر است"، سر دادند.+ نوشته شده در  جمعه دهم دی ۱۳۸۹ ساعت 17:19  توسط حجت عابدي  | 

         به بركت ياد سيدالشهدا(ع) مردم در نهم دي ماه 88 بساط فتنه گران را جمع كردند.

   


مقام معظم رهبري:

ملت ایران همانگونه كه در هشت سال جنگ تحمیلی با ابتكار، فداكاری، شجاعت و حضور در صحنه، بر دشمن غلبه كرد، در هشت ماه جنگ نرم هم با عنایت خداوند متعال از خود مهارتی مثال زدنی نشان داد و در نهم دی سال گذشته به بركت یاد حضرت سیدالشهدا علیه السلام و با همت، بصیرت، آگاهی، و هوشیاری خود، بساط فتنه گران را جمع كرد.
منبعfarsi.khamenei.ir 


+ نوشته شده در  پنجشنبه نهم دی ۱۳۸۹ ساعت 11:26  توسط احمدرضا خودكامه  | 

         ناحيه مقاومت بسيج شهرستان گراش افتتاح شد

   

ناحيه مقاومت بسيج شهرستان گراش، صبح امروز با حضور سردار غيب پرور، يادگار هشت سال دفاع مقدس و فرمانده سپاه فجر استان فارس، نماينده محترم مردم در مجلس شوراي اسلامي، فرماندار، و با حضور مردم هميشه در صحنه و ولايتمدار شهرستان گراش افتتاح شد.
گفتني است كه فرماندهي ناحيه مقاومت شهرستان گراش به جناب آقاي محمد فرزانه تعلق گرفت.سخراني در جمع مردم - حسينيه 14 معصوم (ع)ديدار صميمانه سردار غيب پرور با حضرت حجة الاسلام والمسلمين حاج سيد عباس معصومي (دامة بركاته)

با تشكر از آقايان يعقوب وفايي فرد و مجيد افشار به دليل همكاري با رويداد - تصاوير بيشتر به محض دريافت، نمايش داده ميشود.


+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم دی ۱۳۸۹ ساعت 15:52  توسط احمدرضا خودكامه  | 

         گزارش كار سازمان تبليغات گراش

   

گزارش كار اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گراش از شهریور 88 الی شهریور89

 

 

فعالیت های دارالقرآن الکریم :

·    اهداء بیش از 500 جلد قرآن کریم به مساجد ، مؤسسات و مراکز قرآنی و مراجعه کنندگان

·    اجرای 24 کلاس آموزش قرآن در رشته های قرائت ، مفاهیم ، تفسیر و حفظ پیش دبستانی

·    اجرای 10 کلاس آموزش قرآن در رشته های قرائت ، مفاهیم ، تفسیر ( در ماه مبارک رمضان )

·    برگزاری محفل انس با قرآن با حضور قاریان وحافظان بین المللی وكشوري ویژه خواهران  

·    اجراي  دوره آموزشي طرح 1444 قرآن كريم

·    برگزاري  مسابقه سراسري نور الهدي 2 

·    اعطاء بیش از 350 فقره گواهینامه پایان دوره کلاسهای آموزشی قرآن کریم

·    تهیه ، چاپ و توزیع 1000 جلد اوقات شرعی به افق گراش  مربوط به سال 1389

·    برگزاری اردوی یکروزه جهت دست اندرکاران ، معلمین و ممتازین قرآنی

·    برگزاری یک دوره آموزش تربیت مربی با حضور اساتید برجسته قرآنی از تهران ( استاد آقای بهروز یاریگل و استاد سرکار خانم معصومه گودرزی )  

 

فعالیت های عمرانی :

·    پيگيري اجرای مرحله سوم و چهارم ،  سه پروژه خانه عالم : خانه عالم دهستان ارد  ،   خانه عالم دهستان فداغ    ،  خانه عالم روستای خلیلی

·    جذب مبلغ 650/000/000 ريال اعتبار جهت احداث مجتمع اداری ، فرهنگي وآموزشي سازمان تبليغات اسلامي گراش که از مردادماه سال جاری آغاز به کار نموده است .

·    شروع به کار  ساخت پروژه مجتمع اداری و فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان گراش

 

فعالیت های  واحد فرهنگی :

·    برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در 4 مسجد امیر المؤمنین (ع) ، صاحب الزمان (عج) ، امام زين العابدين (ع) ،  ولی عصر (عج)  با شركت 830 نفر از خواهران و برادران

·    برگزاری کلاسهای طرح اوقات فراغت تخت عنوان بوستان معرفت ویژه مقاطع ابتدایی و راهنمایی و هسته فرهنگی جوان ویژه مقطع دبیرستان در 6 پایگاه شهری و روستایی

·    برگزاری نمایشگاه کتاب و اقلام فرهنگی به مدت 10 روز در محل سالن حسینیه حضرت ولی عصر (عج)

·    برگزاری نمایشگاه عکس تحت عناوین "روزشمار انقلاب" ، " انقلاب اسلامی در یک نگاه " و " فرزندان امام خمینی (ره) حزب الله لبنان " در مناطق شهری و روستایی 

·    برگزاری جلسات متعدد جهت برنامه ریزی و هماهنگی مراسم های مذهبی و ملی ( محرم ، صفر ، ماه مبارك رمضان ، دهه فجر ، شهادت و میلاد ائمه علیهم السلام ، اعیاد  و ...)

·    تهیه و تنظیم انتباه ماه مبارک رمضان 1431 به افق گراش

·    برگزاری مراسم غبار روبی مساجد جهت استقبال از ماه مبارک رمضان با حضور مسئولین و معتمدین .

·    تهیه و توزیع احکام و احادبث مسافرت همراه با مسابقه ویؤه مسافران نوروزی

·    تهیه و توزیع جزوه " قرآن قانون و شناسنامه انسان " همراه با مسابقه ویژه قرآن پژوهان شرکت کننده در مسابقات پنجگانه قرآن دانش آموزی شهرستانهای جنوب استان فارس در گراش

·    برگزاری نمایشگاه معرق کلام نور همراه با مسابقه به مدت 10 روز در محل سالن حسینیه ولی عصر (عج)

·    برگزاری مسابقات احکام ویژه دختران و پسران در ماه مبارک رمضان 1431

·    برگزاری مسابقه مولود کعبه  به مناسبت  میلاد حضرت علی علیه السلام

·    برگزاری 10 همايش گفتمان دینی (جلسات سخنراني و پرسش و پاسخ ) ویژه جوانان و نوجوانان توسط اساتید مجرب با موضوعات دینی ، فرهنگی و اجتماعی .

·    تهیه و چاپ تراکت آشنایی با سوره های قرآن بصورت الفباء

 

·    تهیه ، چاپ و توزیع 16 مورد بروشور به مناسبتهای مذهبی و ملی

·    تهیه86 مورد پلاکارد به مناسبتهای مختلف و نصب آن در سردرب اداره و سطح شهر

 

فعالیت های واحد های امور مساجد ، تشکلهای دینی و اعزام مبلغ :

·    اجراي طرح مسجد محوري2 مورد  با اعتبار مبلغ 15/000/000 ريال 

·    برگزاري همايش هيئات مذهبي 3 مورد

·    برگزاري اردوي همايشي ويژه هيئت هاي مذهبي وكانون مداحان

·    واريز مبلغ14/000/000 ريال به حساب هيئات مذهبي از محل نذورات عاشورا

·    برگزاري دوره هاي آموزشي شيعه شناسي ، فرق و مذاهب ، نقد برتصوف ووهابيت 7 مورد .

·    حمايت واهداء کتاب به کتابخانه های مساجد شهری و روستایی  و نیز کانونهای فرهنگی و مذهبی وابسته به سازمان تبليغات اسلامي مجموعا 585 جلد

·    توزیع رایگان نشریات و مجلات خیمه ، شبستان اندیشه ، پیام محراب ، گفتمان دینی ، بشری ، رخداد و کتب ادعیه و زیارات به تعداد 3400 جلد

·    نگارش و ارسال 26 مورد مقالات فرهنگی و مذهبی جهت انعکاس در سایتهای رسمی کشور

·    اعزام مبلغ (روحانی) به مناطق شهری و روستایی در ایام تبلیغی ماههای  رمضان ، محرم ، صفر و ایام فاطمیه به تعداد 83 نفر

·    سازماندهی و برنامه ریزی مراسم روز عاشورای حسینی و تهیه تراکت برنامه عزاداری روز عاشورا و پخش آن درسطح شهر و هیئات مذهبی

·    برگزاري انتخابات شوراي هيئات مذهبي

·    تشكيل كمسيون صدور مجوز تشكلهاي فرهنگي ومذهبي

·    ساماندهی و برنامه ریزی بیش از 40 هیأت مذهبی ( سینه زنی و زنجیر زنی ) دارای پرونده و مجوز در ایام تبلیغی طول سال در شهرستان گراش

·    صدور مجوز کانونهای فرهنگی و مذهبی و نظارت بر فعالیتهای مربوطه .

·    انعکاس اخبار و خبر رویدادها و فعالیتهای فرهنگی و مذهبی سازمان تبلیغات اسلامی و تشکلهای وابسته در طول سال به تعداد 568 خبر در سایت www.tebyan-fars. com  و www.ido.ir

·    شرکت در جلسات شورای اداری شهرستان 

·    ديدارباخانواده هاي معظم  شهداء  

·    شرکت در جلسات استانی مسئولین ادارات و نمایندگی ها

·    مشارکت در برگزاری مراسم مناسبتهای مذهبی و ملی .

·    راه اندازی و نظارت بر مراسم راهپیمایی رسمی کشوری . + نوشته شده در  سه شنبه هفتم دی ۱۳۸۹ ساعت 16:6  توسط احمدرضا خودكامه  | 

         اطلاعيه

   + نوشته شده در  دوشنبه ششم دی ۱۳۸۹ ساعت 17:25  توسط احمدرضا خودكامه  | 

         مسابقات فوتبال يادواره مرحوم كياني برگزار شد

   

يك دوره مسابقات فوتبال رده سني نوجوانان، يادواره زنده ياد محمد كياني، به ميزباني باشگاه فرهنگي ورزشي ستاره آبي گراش و با حضور شش تيم برگزار شد.

در اين مسابقات تيم هاي پيروزي، جوشن و اتحاد به ترتيب مقام اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم دی ۱۳۸۹ ساعت 23:42  توسط احمدرضا خودكامه  | 

         نماز جمعه

   

نماز جمعه سوم دي ماه هشتاد و نه به امامت حجةالاسلام والمسلمين، حلاجي امام جمعه گراش برگزار شد.

حلاجي خطيب نماز جمعه گراش گفت: همه ميدانيم كه اقتصاد ما بيمار است. در طول بيست سال گذشته اين بيماري خود را نشان داده است و علي رغم پيشرفت هاي عظيم، در عرصه هاي مختلف اقتصادي، اما مردم، خصوصا مستضعفان جامعه ثمره اين پيشرفت ها را سر سفره ها مشاهده نميكردند. و اين طرح به ميدان آمده است تا اقتصاد بيمار جامعه را درمان كند.

وي در قسمتي ديگر از سخنان خود افزود: مردم ما بحمدالله به اين حد بلوغ رسيده اند و خوب ميدانند كه اين گراني هاي جديد، خروجي آن يك اقتصاد سالم و برخوردار از عدالت اجتماعي و بهره مندي دراز مدت همه ملت و مستضعفين جامعه از رفاه و آسايش خواهد بود.

حلاجي گفت: مردم ما، دولت و مسئولين خدوم را از خودشان ميدانند و مطمئن هستند كه دولت مردان، در جريان اجراي اين طرح، درد مردم را احساس ميكنند و اجازه نخواهند داد زندگي عادي مردم دچار چالش شود.+ نوشته شده در  جمعه سوم دی ۱۳۸۹ ساعت 16:56  توسط احمدرضا خودكامه  | 

         گفتگو با تنها نمايندگان ايران در كنگره علمي اسپانيا از دانشكده علوم پزشكي امام جعفر صادق(ع) گراش

   

حاج مهدي محسن زاده از گراش و علي پيروزي اهل خنج، هر دو از دانشكده علوم پزشكي امام جعفرصادق(ع) شهرستان گراش، صاحب دو مقاله علمي پذيرفته شده در خصوص بيماري هاي سيستم عصبي در كنگره اسپانيا، مي باشند.

حاج مهدي محسن زاده و علي پيروزي، هر دو داراي مدرك ارشد بيولوژي ميباشند.


گفتگو رويداد با محسن زاده و پيروزي در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه سوم دی ۱۳۸۹ ساعت 2:3  توسط احمدرضا خودكامه  | 

منوي اصلي

دسته بندي خبر ها

درباره ي ما


رهسپاریم با ولایت تا شهادت
(استفاده از مطالب و تصاوير اين وبگاه، فقط با ذکر منبع "وبگاه خبري رويدادشهر"مجاز است.)

آرشيو

نويسندگان

پيوند هاي وبلاگ

لينک هاي روزانه

امکانات